Regering bereikt akkoord over 10 concrete maatregelen om Gaza in de steek te laten
door The Vremde Mirror
Het kernkabinet van de federale regering heeft een akkoord bereikt over een totaalpakket van maatregelen om de Gazanen aan hun lot over te laten. Een regeringscrisis lijkt nu definitief afgewend.

‘Gezien de situatie op het terrein en de druk van de publieke opinie is het niet eenvoudig om niets te doen’, weet premier Bart De Wever. ‘Des te trotser ben ik dat ik namens deze regering een ambitieus totaalpakket kan voorstellen van tien concrete maatregelen om Gaza in de steek te laten.’
Dan gaat het over onder andere een niet-erkenning van Palestina, het met rust laten van de kolonisten in de illegale nederzettingen, een niet-belemmering van de wapendoorvoer naar Israël en een inreisverbod voor gewonde Gazaanse kinderen en Israëlische ministers die met honderd procent zekerheid nooit in België moeten zijn.
Vooral de externe communicatie was een groot twistpunt. Het kernkabinet heeft nu de violen gelijkgestemd en afgesproken dat:
- Leden van de regeringspartijen mogen hun medeleven met de Gazanen nog uitspreken, weliswaar als ze in dezelfde zin suggereren dat Hamas en Palestina hetzelfde zijn.
- Leden van de regeringspartijen mogen onder de afgesproken voorwaarden en als het juiste moment daar is, zich hardop afvragen of het proportioneel is dat Israël Gaza volledig in puin legt. Wat het juiste moment is en onder welke voorwaarden dat is, moet nog worden vastgelegd in een later te sluiten akkoord.
- Leden van de regeringspartijen mogen vanuit humanitair oogpunt de situatie in Gaza betreuren, zij het dat ze erbij moeten vermelden dat de situatie in Soedan en Congo nog een stukje erger is. Let op! Hierbij is het belangrijk om niet de suggestie te wekken dat de regering iets wil doen aan de situatie in Soedan of Congo, dat kan ook niet de bedoeling zijn.
‘Als de maatregelen hun effect missen, zullen we zien wat we nog minder kunnen doen en breiden we dit maatregelenpakket uit’, belooft De Wever. De mogelijke bijsturing is een eis van MR-voorzitter Bouchez die het pakket een slappe hap vindt. Zo wil hij ook dat ministers moeten stoppen met zorgelijk kijken als het over dode Gazaanse kinderen gaat.
