Basisschool De Sleutel vervangt Frans door Ironie

door The Vremde Mirror

Basisschool De Sleutel (plaats van geen belang) vervangt per direct alle lessen Frans door lessen Ironie. ‘Onze leerlingen smachten hiernaar,’ aldus de schooldirecteur wiens naam u toch onmiddellijk zou vergeten.

© Wikimedia Commons

Vlaams minister van Onderwijs Hilde Crevits (CD&V) reageert dolblij. ‘Eindelijk, hier zaten we echt op te wachten. Dat kan ik niet genoeg benadrukken.’

‘Ironie is superbelangrijk. Bedrijfsleiders hebben niets liever dan kritisch ingestelde mensen die fijnzinnig communiceren en niet louter taakgericht. Ook zorgt het voor tal van voordelen in de dagelijkse communicatie die voor zich spreken.’

Toch is het pover gesteld met het gebruik van ironie bij onze leerlingen. ‘Daarom is het zulk positief nieuws dat deze school haar prioriteiten op orde heeft. Wat ben je met Frans? Dat is een landstaal, dus die taal begrijpt elk kind zo wel,’ juicht Crevits.

De lessen ironie worden gegeven door leerkrachten basisonderwijs. ‘Fantastisch idee!’

Hervé von Kwakkelstein (auteur van dit bericht) reageert terughoudend. ‘Een beetje te laat voor mezelf. Mijn leven is een opeenstapeling van communicatieve misverstanden en op intellectueel vlak miskende sms’en. Niettemin goed dat de minister het belang van ironie erkent. Hopelijk volgt metahumor snel.’