School uit Homs annuleert uitstap naar Brussel

door The Vremde Mirror

Wederom een fikse tegenvaller voor Brussel. Na een lagere school uit Halle bezoekt ook een school uit het Syrische Homs de hoofdstad niet. Reden van de afgelasting: er valt in Brussel geen bal te beleven.

Voor de rotverwende jeugd uit het pittoreske Homs is er in Brussel veel te weinig te beleven.

Voor de rot verwende jeugd uit het pittoreske Homs is er in Brussel veel te weinig te beleven.

‘Er is veel te weinig dreiging in Brussel,’ licht Bashar al-Parrets, directeur van de grootste lagere school van Homs de annulering van de schooluitstap toe. ‘Onze leerlingen zullen omkomen van de verveling. Dat willen we niet op ons geweten hebben. Ik heb gehoord dat in Brussel slechts alarmfase drie van kracht is. Onze leerlingen zijn alarmfase zeven gewend. En dan vinden ze het al vaak maar een saaie boel.’

Vlaams Minister van Cultuur en Brussel Sven Gatz (Open VLD) kan maar moeilijk leven met de beslissing van de schooldirecteur. ‘Dit getuigt toch van veel domheid. Als de directeur Brussel een beetje kent, dan zou hij moeten weten dat het autoverkeer er zelfs voor leerlingen uit Homs bedreigend genoeg is.’

‘We hebben er echt alles aan gedaan om de Syrische kinderen op hun gemak te stellen,’ benadrukt Gatz. ‘Het halve Belgische leger is ingeschakeld om Brussel toch zoveel mogelijk op Homs te doen gelijken en we hebben de Wetstraat niet verkeersvrij gemaakt. We kunnen de alarmfase niet nog verhogen. Dan is het helemaal paniek bij de autochtone bevolking en gaat die aan het plunderen slaan.’

Bij enkele leerlingen heerst er toch ontgoocheling. ‘Ik had wel eens huizen die rechtstaan in het echt willen zien,’ vertelt Hafiz (7). ‘Dat kennen we in Homs niet.’

De uitstap naar Brussel mag dan wel geannuleerd worden. ‘Dat wil niet zeggen dat de school geen vervangprogramma in gedachten heeft,’ zo vertelt schooldirecteur al-Parrets. ‘Ofwel wordt het een klassikale voettocht van een week door het noorden van Nigeria, een concert van Milow of een schoolreisje naar Antwerpen. Eerstdaags nemen we die beslissing.’